Світогляд .......
Блог
Меню сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 100

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Реклама

Новини

Пошук

Реклама

Архів записів

Друзі сайту
Таємниці світу

Хмарка тегів

Вітаю Вас, Гість · RSS 20.06.2024, 13:39

Головна » 2010 » Квітень » 21 » Дельфіни-наші друзі
16:30
Дельфіни-наші друзі

                          

Дельфіни (Delphinidae) - морські ссавці підряду зубастих китів, вважаються найбільш розвиненими в розумовому відношенні серед всіх тварин Землі. Дельфіни мешкають в морях і навіть річках, пов'язаних з океаном, харчуються молюсками, ракоподібними і променистими тваринами, деякі види не гидують, однак, і власним братом. В даний час сімейство дельфінів досить велике і налічує близько 30 видів, з яких найбільш видатними є: косатки, морська свиня, Гринда або чорний дельфін, дельфін (Delphinus delphis), інія або південно-американський річковий дельфін, сусук ганський. Важлива особливість і гідність дельфінів це їх легке і стрімке пересування у воді. Наприклад, дорослий дельфін розвиває швидкість до 50 км / год. Такому швидкісному плаванню дельфіна сприяє як обтічне тіло, так і особливі властивості шкіри, зовнішній шар якої (товщиною близько 15 мм) дуже еластичний, а внутрішній (4 мм) складається з щільної тканини. Внутрішня ж частина зовнішнього шару пронизана багатьма ходами і трубочками, заповнених м'якою жировою речовиною. Дослідники, інженери-біоніки не раз робила спроби не лише до кінця розгадати таємниці енерго-швидкісних здібностей дельфінів, але і добитися аналогічних якостей від рукотворних катерів і судів. Однак, кращих результатів поки тільки були досягнуті на катерах, просто обтягнутих дельфіні шкірою. Масове використання подібного методу, природно з етичних міркувань, неможливо. Тим більше, що полювання на дельфінів офіційно заборонена (на сором людства, до недавнього часу видобування і безглузде винищення дельфінів не переслідувалося законом).
У дельфінів є вельми складний гідролокатор, який дозволяє виявити
предмети завбільшки зі сливу у воді на відстані до 15 м. Завдяки такій ехолокації не стикаються з перешкодами, знаходять їжу навіть у іншій каламутній воді. Відомо, що за допомогою такого способу орієнтації дельфінів мозок (більше високорозвинений, ніж людський) отримує та обробляє в сотні-тисячі разів більше інформації, ніж робить людський мозок, обробляючи інформацію, що приходить на зорових нервах (хоча, як відомо, очі поставляють нам до 90% інформації про навколишній світ).
Таке співвідношення в одержуван
ій інформації можна образно порівняти з радіосигналами: у такому випадку можна сказати, що людський мозок слухає радіо, в той час як із дельфінами милується кольоровим телевізійним зображенням та супроводжуючим його стереозвуком. Зрозуміло, деякі з людей (льотчики-випробувачі, автогонщики, авіадиспетчери) можуть приймати і обробляти обсяг інформації набагато більше звичайного. Але більше в 2-3, максимум у 10 разів і тільки нетривалий час, в іншому випадку мізки просто "закипають", не витримуючи навіть темпу в якому живе мозок дельфіна навіть у моменти відносного відпочинку. До речі , дельфіни ніколи не сплять (вони повинні час від часу спливати за новою порцією повітря), але під час відпочинку вони можуть відключати поперемінно ліву або праву півкулю мозку (тобто половинки мозку просто сплять по-черзі!).
Дельфіни, за своєю здатністю до дресирування  перевершують собак, мавп, слонів, коней і будь-яких інших тварин. вважаються єдиними хижаками нашої планети, які ніколи і ні за яких обставин не нападають на людину (для порівняння - від іклів "друзів людини" собак гинуть у рік у світі більше тисячі чоловік). Навпаки, загальновизнаною істинної вважається те, що дельфіни завжди стають на захист потопаючих людей і з ризиком для життя відганяють акул від плавців. З чим пов'язана така більш ніж гуманна поведінка (і більш "людське", хоча б, ніж ставлення до них людей!) тварин - для людини не дуже-то зрозуміло. Поки люди використовують лише невелику частину здібностей своїх "морських друзів", не розуміючи і сотої частки того, що потенційно можуть робити ці "тварини". З дельфінів краще вивчені аффаліни, які найбільш дружні з людиною, допомагають їй в рибальстві: заганяють в мережі рибу, розвідувати морське дно, захищають водолазів від акул, охороняють надсекретні військові об'єкти, знаходять втрачені торпеди, міни, затонулі кораблі і т.д.

Переглядів: 5271 | Додав: vodafon | Теги: Дельфіни | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
dth="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Імя *:
Email:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024