Світогляд .......
Блог
Меню сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 100

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Реклама

Новини

Пошук

Реклама

Архів записів

Друзі сайту
Таємниці світу

Хмарка тегів

Вітаю Вас, Гість · RSS 20.06.2024, 14:07

Головна » 2010 » Квітень » 8 » Перекази про Атлантиду
12:40
Перекази про Атлантиду
  Починати пошуки Атлантиди потрібно, зрозуміло, з вивчення звісток про цей легендарний материк давньогрецького філософа Платона (427 - 347 рр.. До н. Е..) - Згідно з його розповіді, Атлантида - це материк, що розташовувався колись за «Геркулесовими стовпами» (Гібралтаром) і загиблий «в один день і тяжку ніч». Опис Атлантиди дано в діалозі «Тімей» і в незакінченому діалозі «Критій». Платон дізнався про Атлантиду від свого діда Крит, той чув про неї від прадіда Платона - Дропіда. Останній був родичем «наймудрішого з семи мудрих» Солона, який повідомив Дропіду про загибель держави атлантів і про війну між праафінянами і атлантами. Велику таємницю Солону повідали єгипетські жерці в місті Саисе (дельта Нілу) у VI столітті до н. е..
Таке джерело переказу про Атлантиду призводить сам Платон. Достовірний він? Мабуть, так. Це не просто сімейний переказ. Солон був архонтом, тобто правителем Афін за 200 років до Платона. Прийшов до влади на хвилі народного шанування його мудрості. Він правив довго і славно, за затвердженими ним законам жили наступні покоління греків, і не тільки в Афінах. .
Зміни, тобто зміна влади жерців-філософів владою демократії, а потім і перехід від демократії до тиранії, стали відбуватися вже за життя Платона. Але сам Платон цілком міг у родовій храмової і царської бібліотеки знайти записи самого Солона. Вони, очевидно, зберігалися і шанувалися. Відомо також, і не тільки від Платона, що Солон на старості років справді здійснив подорож до Єгипту. І в той час його цілком могли прийняти єгипетські жерці, і він міг у них дізнатися багато чого, в тому числі і переказ про Атлантиду. Потім і сам Платон здійснив таку ж подорож, але, мабуть, у нього не склалися з єгипетськими жерцями настільки ж довірчі відносини. Положення в світі змінилося, і не всім подобалося посилення Греції, і перш за все Афін (особливо з часів завойовницьких походів Перикла). До того ж Єгипет був залежний від Персії, з якою греки вели війни. Так що Платона цілком могли сприйняти не як мудреця, а як посланника ворожої держави. Тому він і повернувся з Єгипту з порожніми руками і спирався не на власні дослідження єгипетських документів, а тільки на розповіді Солона. Але вже той факт, що він скоїв цю подорож, підтверджує те, що до цих записів він ставився з великим пошаною. І сама подорож його було затіяна з тієї причини, що Платон бажав дізнатися більше подробиць про Атлантиду з перших рук. Але не вийшло. Отже, джерело переказу про Атлантиду - єгипетська жрецька традиція, безперервна й сама шанована в Стародавньому світі. А чи має ця традиція ставлення до нас, слов'ян? Виявляється, що так. Адже в легенді про Атлантиду мова йде про часи пра-цивілізацій, про Історії Священної. Та й самі родові перекази, її джерело цілком можуть бути співвіднесені і зі слов'янською традицією.
Переглядів: 1402 | Додав: vodafon | Теги: Перекази про Атлантиду | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
dth="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Імя *:
Email:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024