Світогляд .......
Блог
Меню сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 100

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Реклама

Новини

Пошук

Реклама

Архів записів

Друзі сайту
Таємниці світу

Хмарка тегів

Вітаю Вас, Гість · RSS 20.06.2024, 13:48

Головна » 2010 » Квітень » 10 » Ватикан: держава-музей
22:04
Ватикан: держава-музей
Держава Ватикан розташована в самому центрі Риму. Вся його площа - 44 гектари. Тут проживає 550 чоловік. Править цією країною Папа. Як і належить справжньому державі у нього є все: залізниця і телеграф, телефон і телебачення, своя радіостанція та скарбниця, правителі й піддані, під охороною гвардійцями кордон.
Гвардійці стоять з алебардами, у яскравих, як півнячий хвіст, нарядах, вони охороняють в'їзд в ту частину маленької держави, що повинна бути недоступна туристам.
Але головна скарбниця - музеї Ватикану, собор святого Петра - відкриті для кожного.
Туристи обожнюють знімати незворушних гвардійців в смугастих синьо-жовтих середньовічних костюмах. Цікаво, що папську резиденцію традиційно охороняють лише швейцарці. А їх театральні костюми не змінювали свого покрою з 1505. Фасон придумав для них сам Мікеланджело. Папи повернулися в Рим в 1377 році з Авіньйона, де була їх резиденція. Але приватним державою Ватикан став лише в наш час. У 1925 році диктатор Муссоліні подарував ці землі церкви
Землі Ватикану священні, і тому вважається, що тут цвіте і плодоносить все, що тільки посаджено. Сади Ватикану унікальні. Тут ростуть тисячі дивовижних рослин, зібраних з усього світу. Гордість ботанічного саду - три реліктових китайських дерева з хитромудрою назвою. У самому Китаї таке дерево залишилося в єдиному екземплярі. За садом доглядають 36 садівників, але лише один з них живе на території. Решта, як і ще 2500 чоловік обслуговуючого персоналу, приходять на роботу.
Можна сказати, що починається Ватикан з собору святого Петра, що стоїть на величезній круглій площі. Собор святого Петра було вирішено будувати ще в 324 році на місці, де, за переказами, і був закатований святий Петро. Варвари розп'яли його вниз головою. Було тоді святому мученику 95 років.
Собор, який відвідують туристи зараз, не перший будинок на цьому місці. Але нинішній собор теж має вік поважний. Дата його народження - 1506 рік. Початковий проект належить архітектору Браманте. А потім вдосконалений Рафаелем і Мікеланджело. Купол, піднятий на висоту 132 метри, вважається не тільки шедевром з точки зору живопису та архітектури, а й інженерно-будівельної справи. Автор ідеї - Мікеланджело. Йому на той час було 72 роки. Це остання його робота.
Дивно, але при розкопках в підвалах собору, глибоко під підлогою, в 1940 році була знайдена гробниця. Віруючі переконані, що це і є мощі святого Петра - хранителя ключів від Раю.
Могила апостола - місце паломників з усього світу. Є повір'я: якщо потерти про надгробок який-небудь предмет, він стає талісманом-оберегом. У самому соборі є скульптура сидячого Петра. Туристи стоять у черзі, щоб доторкнутися до його правої ступні. Вважається, що таким чином Петро прощає доторкується всі гріхи.
Стопа стерта майже до половини. Як же ми грішні!
Собор зберігає найкоштовніші для людства скульптури. Одна з них - "Пьетта" Мікеланджело. Йому було 24 роки, коли він виточив цю композицію. Діва Марія тримає на колінах остигнуло тіло свого сина - Христа. Це перша робота великого майстра і єдина, де він поставив свій підпис. Всі інші роботи великого скульптора дізнавалися за манерою виконання.
Цю роботу молодий Мікеланджело підписав з самолюбства. Знавці скульптури приписували це творіння популярному в ті роки скульптор. Всі ходили і захоплювалися, але не автором твору, а іншим. Вночі юний скульптор проліз в собор і вибив на мармурі своє безсмертне ім'я. Зараз ця невелика за розміром скульптурна група знаходиться під куленепробивним склом. Такі запобіжні заходи прийняли після того, як один маніяк кинувся на неї з молотком.
Скульптура Мікеланджело стоїть недалеко від входу. У соборі п'ять дверей. Але відкриті тільки чотири. П'яту, замуровану, має право відкривати лише Папа в "святий" рік. Це трапляється один раз на 25 років. У святу двері можна було ввійти в 2000 році.
У центрі собору величезний бронзовий балдахін над вівтарем святого Петра, на ньому завжди горить 95 свічок. Автор цього металевого шедевра - Берніні.
У Ватикані 3000 залів, але лише деякі відкриті для туристів, хоча сама "побіжна" екскурсія розрахована на 3 години. Один з найбільш знаменитих залів Ватикану - Сікстинська капела. Це приватна каплиця Папи Сикста IV. Сікст IV був великим поціновувачем краси, тому для розпису стін і стелі каплиці він запросив Мікеланджело. 540 квадратних метрів фресок виконані його рукою. Художник навіть лісу для себе робив сам. Працював він, не лежачи на лісах, як вважають багато хто, а стоячи. На розпис капели він витратив 4 роки, майже втратив зір. Цікаво, що це був його перший досвід художника, до каплиці він був тільки скульптором. Але саме завдяки цьому "невміння" малювати як треба, він винайшов новий напрям в живописі - скульптурне. Цей стиль називають тепер гризайль.
Тато був дуже нетерплячий, сам особисто лазив по лісах, задерши рясу, смикав художника: "Чи скоро? Коли закінчиш? "Маестро злився, працював всі квапливість і перевірений, але Папа все підганяв і підганяв. Штукатурка не встигала висохнути до кінця, як Сікст вимагав починати розпис. Майже в самому кінці роботи частина однієї з фресок відвалилася з-за "порушення технології", про який попереджав Мікеланджело.
Злостячись на самого себе, що підкорився чужій дурної волі, Мікеланджело сказав, що заново писати і переписувати нічого не буде. Хотіли швидко? Отримуйте. "Я закінчив, а Ви домальовує", - сказав художник.
Сікст IV отетерів від такої норовистість і наказав не платити маестро за виконану роботу. Мікеланджело пішов ні з чим, але на стелі до цих пір зяє біла пляма - на згадку про задерикувато характер одного і жадібність друга.
Через 20 років вже інший правитель Ватикану знову запросив Мікеланджело розписувати цю ж капелу.
Але цього разу стіни. 350 фігур зобразив на них великий майстер. Причому вперше фігури святих були зображені в голому вигляді. "Це робота для таверни", - критикував роботу відомий художник того часу - Бьяджі. Вибухнув скандал. Мікеланджело ж продовжував мовчки працювати. І в картині страшного суду зобразив і самого Бьяджі. Теж, зрозуміло, в голому вигляді. Схуліганіл. Бьяджі вимагав прибрати це неподобство, на що чинний Папа дотепно відповів скривдженому: "Ви зображені у пеклі. А на пекло моє вплив не поширюється ".
У Сикстинській капелі говорити не дозволяється. У ній варто напівтемрява, щоб не вицвітають фарби. Капела до цих пір є діючою, і в дні свят тут йде служба. Красива металеві грати ділить її на дві частини. Для духовенства і всіх інших. Високо над головами - різьблений дубовий балкон, з якого веде мовлення Папа.
Самі господарські туристи приходять сюди зі складними стільцями і театральними біноклями. Сідають і годинами роздивляються незвичайну живопис.
Ватикан заставлений скарбами світового значення. Наприклад, справжній Аполлон Бельведерський стоїть на відкритому повітрі у внутрішньому дворику. Помічено, що будь-яка жінка, сфотографована на тлі еталон чоловічої краси, на знімку виходить значно молодше і красивіше, ніж без Аполлона.
Варто тут вся в благородній патині бронзова шишка. Звичайна, кедрова. Але величезна. Вона взята з терм Агріппи. Ще Данте згадує її в "Божественної комедії". Але вік її не відомий. Три тисячі років, а може більше.
Тут же чотириметровий Геркулес, вилитий з бронзи. Знайдений він у Помпеї під восьмиметровим шаром лави і попелу. Відлито Геркулес в II столітті до нашої ери! З мармуром тоді скульптори майже не працювали. Його відносять до робіт школи Праксителя.
Навіть підлоги у Ватикані унікальні. Можна побачити справжню мозаїку IV століття до н.е., що зображає плоди і рослини того часу.
Ватикан купує і сучасну скульптуру. Кілька років тому тут з'явилася робота скульптора Помадоро - "Земна куля". У роботі закладений глибокий філософський зміст. Гігантський, відполірований до дзеркального блиску мідний шар розколюється потворними чорними тріщинами, тими, що повзуть з голого черева землі. Люди, що стоять поруч зі скульптурою, відбиваються в ній. І раптом розумієш: але ж і ти береш участь у руйнуванні планети - нашого спільного дому. Таке от оригінальне вираз екологічної теми.
У Ватикані знаходиться і всесвітньо відома картинна галерея - Пінакотека. Серед шедеврів її колекції три композиції Рафаеля, а також роботи Леонардо да Вінчі та Караваджо.
На купол собору святого Петра веде довжелезна сходи. Але вигляд, що відкривається зверху на Рим і сади Ватикану, окупає всі фізичні затрати.
Здається, на долоні можна вмістити всю площу св. Петра, утворену з двох напівкруглих колонад та фасаду самого собору. З мізинчик завбільшки виглядає величезний обеліск I століття до Р. Х. Це - трофей, який привіз Калігула зі своїх військових походів. На обеліску хрест, поставлений на вимогу Сикста IV як символ торжества і мощі Християнства. Потужність, яку вселяє найменша держава на світі - Ватикан.
Переглядів: 1120 | Додав: vodafon | Теги: Ватикан: держава-музей | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0  
1 Ryan   (18.08.2012 19:23) [Матеріал]
Information is power and now I'm a !@#$ing dcitotar.

dth="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Імя *:
Email:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024