Світогляд .......
Пізнаєм цікаве
Меню сайту

Категорії розділу

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 100

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Реклама

Новини

Пошук

Реклама

Друзі сайту
Таємниці світу

Хмарка тегів

Вітаю Вас, Гість · RSS 29.03.2024, 01:46

Головна » Статті » Неопізнане » Астрологія

Дні тижня

ТИЖДЕНЬ

 

Тиждень - це сім днів природного часового циклу, пов'язаного з фазами Місяця.

За перші сім днів фаза Місяця зростає від тоненького серпа Молодого Місяця (обернуте навпаки «С») до першої його чверті.

За другі сім днів фаза Місяця виростає від першої чверті до Повного Місяця.

За треті сім днів фаза Місяця зменшується від Повного Місяця до останньої чверті.

За четверті сім днів фаза Місяця „старіє" від останньої чверті до вузенького серпа Старого Місяця (пряме «С»).

Таким чином, повний цикл зміни фаз Місяця від Молодого Місяця до Старого - від обернутого «С» до «С» прямого - проходить за чотири тижні, за так званий місяць, який, однак, астрономічно включає не 28 діб, а 29,53 доби.

Семиденний тиждень узгоджується з ритмами людського організму: енергетичне силове поле, що йде на Землю з Космосу, змінює свою інтенсивність в зв'язку з положенням Сонця, Місяця та інших космічних тіл. Тому життєдіяльність людей і поведінка всього живого на землі в дні Повного, Молодого чи Старого Місяця мають різний характер. Особливо при переході від однієї фази Місяця до іншої відбувається зміна енергетичного поля - і з'являється напруженість та нестабільність в діяльності живих організмів.

Космічна енергія найвищої інтенсивності потрапляє на Землю наприкінці другого тижня, тобто в період Повного Місяця. Тому саме при Повному Місяці відбувається те, чого не буває в інші періоди...

Символіка чотирьох фаз Місяця - хрест, який формується при уявному поділі Місяця на чотири сектори, що відповідає його чотирьом фазам і чотирьом тижням. Кожен сектор - це одна із чвертей; перехід від сектора до сектора, від фази до фази - це завершення одного тижня і початок наступного, що здійснюється з неділі на понеділок.

Понеділок. Присвячений Місяцю, який розпочинає цей день. Місяць уявляли світловолосим юнаком, струнким, білолицим. Оскільки місяць час від часу змінює свій вигляд, він непостійний, і тому починати щось важливе у понеділок не наважувалися, бо буде невдача. Досі існують приказки: "Понеділок - важкий день". "У понеділок роботи не починай і в дорогу не вирушай". Понеділок - це чоловічий день. Однак за Звичаєвим правом жінки мали звичай "понеділкування" - звільнення від важких домашніх робіт і навіть подружніх обов'язків. Християнство ж остаточно ліквідувало цей залишок матріархату, приписавши жінкам у цей день ще й постувати.

Вівторок. Планета-охоронець - Марс. Вівторок в українців завжди вважався легким днем, щасливим. Назву свою отримав від "вторий" - другий день тижня. Це також чоловічий день.

Середа, або, казали в давнину, "третійник", знаходиться в середині тижня. їй покровительствує Меркурій, який вважався посланцем Богів, захисником мандрівників, торгівлі, мистецтва тощо. За давньоукраїнськими звичаями цей день присвячувався Богині Дані або Любаві. Цей день жіночий. Можна робити все на городі, в хаті, прати, шити.

Четвер. У цей день також роблять усе, і навіть застерігають від безділля або надмірних веселощів: "Хто в четвер скаче, той у п'ятницю плаче". Але всі четверги, починаються від Чистого четверга (перед Великоднем), вважалися несприятливими для виїзду в дорогу або для початку якогось діла. Зате останній четвер місяця сприятливий для лікування дітей, особливо від переполоху. Добре допомагає в цей день і лікування дорослих.

П'ятниця. П'ятницю уявляють літньою жінкою, її зображують з вінком на голові, а її зображення здавна чіпляли біля криниці. Кожна п'ятниця є поминальним днем, коли згадують своїх покійних родичів.

Субота - жіночий день, її захисником є Сатурн, який вважається Богом Часу, охоронцем посівів, плодючості. Покровителями суботи і часу загалом у слов'ян вважаються Число бог і Стибог. Дослідники погоджуються, що назва цього дня походить від старослов'янського "буття"(моління) разом", оскільки в цей день наші Предки вирушали до своїх святинь, щоб поспілкуватися з іншими людьми та з Богом.

Неділя. Неділя перебуває під знаком Сонця. Як писав Олександр Потебня, Богиня Неділя користувалася великою пошаною в українців, її уявляли в образі дівчини-красуні з довгим золотавим волоссям - це Сонячна панна, донька Святої П'ятниці. Вірили, що людина, яка народилася в неділю, буде щаслива, гарна, здорова. Волхви, знаючи точно годину народження дитини, могли передбачити її вдачу, пророкувати її майбутнє.

Категорія: Астрологія | Додав: vodafon (12.03.2010)
Переглядів: 2608 | Теги: Дні тижня | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
dth="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Імя *:
Email:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024