Світогляд .......
Пізнаєм цікаве
Меню сайту

Категорії розділу

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 100

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Реклама

Новини

Пошук

Реклама

Друзі сайту
Таємниці світу

Хмарка тегів

Вітаю Вас, Гість · RSS 19.04.2024, 03:23

Головна » Статті » Неопізнане » Сім чудес світу

Форма пірамід

                                                          ФОРМА ПІРАМІД

 

      Знаменита чотиригранна форма пірамід виникла не одразу. Скіфи робили поховання у вигляді земляних пагорбів - курганів. Єгиптяни ставили "пагорби" з каменю - піраміди. Вперше це сталося після об'єднання Верхнього і Нижнього Єгипту, в XXVIII столітті до нашої ери, коли перед засновником III династії фараона Джосера (Зосером) стояло завдання зміцнення єдності країни.І тут, на думку істориків, важливу роль у зміцненні центральної влади зіграла "нова концепція Обожнювання" царя. Хоча царські поховання відрізнялися більшою пишнотою, вони в принципі не відрізнялися від гробниць придворних вельмож, були одні й ті ж споруди мастаби. Над камерою з саркофагом, що містить мумію, насипався прямокутний пагорб з дрібних каменів, де ставився потім невеликий будинок з великих кам'яних блоків - "мастаба" (по-арабському - "лава"). На місці мастаба свого попередника, Санахта, фараон Джосер і поставив першу піраміду. Була вона ступінчастою і була зримим перехідним етапом від однієї архітектурної форми до іншої, від мастаби - до піраміди.
Таким способом "підніс" фараона мудрець і архітектор Імхотеп, що вважався згодом чарівником і ототожнюється греками з богом Асклепієм. Були споруджені як би шість мастаб поспіль. Причому перша піраміда займала площу 1125 х 115 метрів, з приблизною висотою 66 метрів (по єгипетськи заходів - 1000 "долонь"). Спершу архітектор замишляв побудувати мастабу, але не довгасту, а квадратну в плані. Пізніше її розширили, але, оскільки прибудову зробили нижче, утворилися як би два щаблі.
Така ситуація не задовольнила архітектора, і на верхньому майданчику величезною плоскою мастаби Імхотеп поставив ще три, що поступово зменшуються до верху. Усипальня перебувала під пірамідою.
Відомо ще декілька східчастих пірамід, але надалі будівельники перейшли до побудови більш звичних для нас чотиригранних пірамід. Чому ж, однак, не тригранних або, скажімо, восьмигранних? Непряму відповідь дає той факт, що практично всі піраміди чудово зорієнтовані по чотирьох сторонах світу, тому і мають чотири сторони. До того ж піраміда була "домом", оболонкою чотирикутного похоронного приміщення.
Але чим був обумовлений кут нахилу граней? Зокрема, вказується, що образ, до якого тяжіють великі піраміди Стародавнього царства - трикутник з прямим кутом у вершині.  
У просторі це полуоктаедр: піраміда, в якій ребра і сторони підстави рівні, грані - рівносторонній трикутник .  
Чим вигідний кут полуоктаедра? Згідно з описами археологів та істориків, деякі піраміди обвалилися під власною вагою. Потрібен був "кут довговічності", кут, найбільш енергетично надійний. Чисто емпірично цей кут можна взяти з вершинного кута в купі обсипання сухого піску. Але щоб отримати точні дані, потрібно скористатися моделлю. Взявши чотири міцно закріплених кулі, треба покласти на них п'ята і виміряти кути нахилу. Втім, і тут можна помилитися, тому виручає теоретичний розрахунок: необхідно з'єднати лініями центри куль (подумки). В основі вийде квадрат зі стороною, рівною подвоєному радіусу. Квадрат буде якраз підставою піраміди, довжина ребер якій також буде дорівнює подвоєному радіусу.
Таким чином щільна упаковка куль за типом 1: 4 дасть нам правильний полуоктаедр.  
Однак, чому ж багато пірамід, тяжіючи до подібної форми, проте не зберігають її? Ймовірно, піраміди старіють. Всупереч знаменитій приказці: "Час боїться пірамід", будівлі пірамід повинні старіти, у них можуть і повинні відбуватися не тільки процеси зовнішнього вивітрювання, а й процеси внутрішньої "усадки", від чого піраміди, можливо, стають нижче. Усадка можлива й тому, що, древні єгиптяни застосовували технологію виготовлення блоків з вапняної крихти, простіше кажучи, з "бетону". Саме подібні процеси могли б пояснити причину руйнування Медумской піраміди, розташованої в 50 км на південь від Каїра. Їй 4600 років, розміри підстави 146 х 146 м, висота - 118м.Чому вона так скалічена? Адже більшість її блоків і облицювальних плит і понині залишилося на місці, в руїнах біля її підніжжя . Як побачимо, ряд положень змушує задуматися навіть над тим, що і знаменита піраміда Хеопса теж" всохла ". В усякому разі на всіх стародавніх зображеннях піраміди гострокінцеві ...
Форму пірамід могло породити і наслідування: якимсь природним зразкам, "нерукотворній досконалості", скажімо, деяких кристалів у вигляді октаедра. Подібними кристалами могли виявитися кристали алмазу і золота. Характерно велика кількість "пересічних"ознак для таких понять, як Фараон, Сонце, Золото, Алмаз. Скрізь благородний, блискучий, великий, бездоганний і так далі. Подібності не випадкові. Сонячний культ, як відомо, становив важливу частину релігії Стародавнього Єгипту. "Як би ми не перекладали назву найбільшої з пірамід, зазначається в одному з сучасних посібників -" небосхил Хуфу "або" небосхили Хуфу ", воно означало, що цар є сонце". Якщо Хуфу в блиску своєї могутності уявив себе другим сонцем, то його син Джедеф-Ра став першим з єгипетських царів, хто став іменувати себе "сином Ра", то є сином Сонця. Сонце ж практично у всіх народів символізувалося "сонячним металом", золотом. "Великий диск яскравого золота" - так єгиптяни називали наше денне світило. Золото єгиптяни знали чудово, знали його самородні форми, де кристали золота можуть з'являтися у вигляді октаедрів.
Як "зразок форм" цікавий тут і "сонячний камінь" - алмаз. Назва алмазу прийшла саме з арабського світу, "Алмас" - самий твердий, найтвердіший, незламний. Стародавні єгиптяни знали алмаз і його властивості досить непогано. Згідно деяким авторам вони навіть використовували для буріння бронзові трубки з алмазними різцями.
Нині основним постачальником алмазів є Південна Африка, але алмазами багата і Західна Африка. Територію Республіки Малі там іменують навіть "Алмазний краєм". Між тим саме на території Малі проживають Догони, з якими прихильники гіпотези палеовізіта пов'язують чимало надій . Діаманти не могли послужити причиною контактів древніх єгиптян з цим краєм. Проте, так чи інакше, але, можливо, що саме копіюючи октаедра кристалів алмазу і золота, древні єгиптяни обожнювали тим самим "незламних" як алмаз і "блискучих" як золото фараонів, синів Сонця, які можна порівняти лише з самими чудовими творіннями природи.

Категорія: Сім чудес світу | Додав: vodafon (14.03.2010)
Переглядів: 2529 | Коментарі: 1 | Теги: ФОРМА ПІРАМІД | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0  
1 SergexomB   (28.01.2024 05:36) [Матеріал]
<a href=http://zmkshop.ru/kontakty/>змк рсметалл</a>

dth="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Імя *:
Email:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024